> Бенд/Група
ПромоТопБустиран

Група Везилка

Група Везилка
Група Везилка
Група Везилка
Група Везилка
Preview Thumbnail
Група Везилка
Група Везилка
Група Везилка
Група Везилка

Група Везилка е вокално инструментален бенд, кој постои од 2018 година и кој од самиот почеток инсистира на квалитетна музика, широк репертоар на одбрани песни, и добра вибрација со слушателите. Во текот на шест годишното постоење, групата настапува на различни настани и манифестации и соработува со маестрални музичари.

Се состои од 5 члена, врвни музичари и тоа:

  • Ангел Трајковски (виолина и вокал)
  • Петар Кочовски (хармоника + клавијатура)
  • Филип Темелковски (гитара + втор вокал)
  • Вања Танковски (тапани + тарабука)
  • Христијан Чавкоски (бас гитара + контрабас)

Групата располага со повеќе жанрови на музика: традиционална македонска, поп музика, екс ју, турбо фолк, акустична и бројни песни од останатите балкански држави.

Настапува во бројни хотели, ресторани, кафулиња, мезе барови, тв емисии, концерти, снимања, и приватни забави, како во Охрид така и во останатите градови во Македонија.

Група Везилка за Вашите свадби, прослави, родендени, крштевки и корпоративни забави.

☎️Kонтакт: +38971338810 / +38976480751

Facebook: Vezilka

Instagram: Vezilka

 

  • ID: 5667
  • Настапи: Свадби Прослави Родендени Евенти Забави